Kolitida (zánětlivé onemocnění střev) u koček a psů

AddThis Sharing Buttonsshare na FacebookFacebookFaceBookshare na Twittertwittertwittershare na pinterestpinterestshare to moreaddthismore13

Kolitida doslova naznačuje zánět tlustého střeva. Mezi příznaky kolitidy u našich rodinných mazlíčků patří volná a krvavá stolička u psů a koček, sliznice nebo výkaly, bolestivé nebo namáhání pohybů střev, jakož i posílené nehody stolice v domě nebo mimo krabici na odpadky. Kolitida, také známá jako zánětlivé onemocnění střev (IBD), může mít spoustu možných příčin ze střevních parazitů, jako jsou whipworms, Hookworms a Giardia, požití cizího těla nebo dietní nerozvádění, dietní alergie nebo hypersenzitivita, jakož i metabolické problémy, jako je zánět sliznice nebo játra.

Příležitostně se mohou objevit polypy a nádory tlustého střeva, zejména u starších domácích zvířat. Každý mazlíček s chronickými příznaky kolitidy musí mít úplné lékařské zpracování, včetně vzorků stolice pro parazity, jakož i kompletní profil krevního profilu CBC/chemie a analýzy moči. Ultrazvuk a použití endoskopů, jak se to provádí v lidské medicíně, je často zapotřebí další zobrazování tlustého střeva. Spousta rodinných mazlíčků, která nereagují na symptomatickou terapii a vyvinou chronické příznaky kolitidy, mají často onemocnění zvané zánětlivé onemocnění střeva tlustého střeva. Tento stav potřebuje chirurgickou nebo endoskopickou biopsii pro správnou diagnózu a léčbu, pokud selže symptomatická a dietní terapie.

Jako veterináři často používáme léky na předpis a antibiotika, jako je metronidazol, tylanový prášek nebo sulfasalazin, abychom se pokusili kontrolovat příznaky kolitidy, kromě dietních změn nebo přidávání vlákniny pomocí takových produktů, jako je vetasyl. Nedávno jsme měli velký úspěch s použitím probiotik a enzymů, abychom pomohli obnovit funkci zdraví a trávicího traktu, zejména pokud se používají antibiotika. Rychlý rovnováha GI je úžasný produkt, který může často rychle ovládat akutní případy kolitidy a průjmu tím, že našim rodinným mazlíčkům poskytne rychlý a biologicky dostupný zdroj zdravých bakterií, aby se příznaky pod kontrolou mnohem rychleji přinesly. Dlouhodobé, výjimečné probiotika, jako jsou probiotika Naturevet a enzymy, mohou být často přidávána k jídlu, a to nejen při léčbě, ale také při zastavení budoucího vzplanutí kolitidy.

Trávicí problémy na zdraví

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post