Profil plemene: Labrador Retriever

Nikdy jsem nevěřil, že bych vlastnil jakýkoli typ typu Labrador Retriever nebo Lab Mix. Když jsem pracoval v chovatelské stanici sedm let a staral se o všechny hyper, netrénované laboratoře, nikdy jsem si nechtěl. Navíc to vypadalo, že každý jiný člověk měl laboratoř a také to pro mě přimělo únavu.

Ale když jsem minulý rok prohledal řadu profilů psů, než jsem objal Mutt, byl to můj nejlepší zápas: Mellow, domácí trénovaný, chovatelský trénovaný, má rád kočky, rád by běžel, ne Barker, vykažený. To bylo o všem, co jsem pochopil o Ace, než jsem šel, stejně dobře se na něj poprvé podíval.

Vážně, je těžké objevit dospělého domácího psa, který je domácí, chovatelský chovatel, má rád kočky a také neříká, ale také by mohlo vytvořit skvělého běžícího kamaráda na dlouhé vzdálenosti. Ace byl jediný domácí pes, kterého jsem objevil, který splňoval mé požadavky ze stovek. Byla však ještě jedna věc: je to nejméně 50 procent laboratoře!

Můj pohled na laboratoře se změnil. Laboratoře byly chovány v Kanadě během 18. století, aby byly vodní retrívry, a také budou sedět v lodi celé hodiny a trpělivě čekat na získání ptáka z chladné vody. Jsou loajální, praštěné a také jednoduché trénování.

Problém s tímto plemenem není v tom, že jsou hyper, psychotičtí i netrénutelní. Je to jen to, že jich je tak spousta z nich, které nejsou vyškoleny, stejně jako netrénované způsobují, že zbytek vypadá špatně.

Když vidím dobře vyškolenou laboratoř s využitím vesty pro psy a pomáhám jeho člověku, chápu neuvěřitelné schopnosti tohoto plemene.

Laboratoře jsou k dispozici v pevné žluté, černé nebo čokoládě, jak můžete vidět na třech obrázcích dodávaných Lorou v životě psů. Hodnotí mezi 55 a 80 liber.

Ptám se, jestli budu někdy vlastnit čistokrevnou laboratoř; Jsou pro mě stejně dobře typické. V mém životě však pravděpodobně budu vlastnit ještě jeden laboratorní mix, stejně jako dítě, líbí se mi moje mutt!

Výhody mít Labradorský retrívr:

1. Laboratoře mohou být nejšťastnějším a nejpřátelštějším plemenem. Jako plemeno mají rádi všichni lidé i všechny psi. Ocas vždy vrtí.

2. Líbí se jim venku. Laboratoře vytvoří vynikající lov nebo běžící kamarád. Pokud však vlastníte bazén, buďte připraveni jej sdílet se svou laboratoří. Tito psi mají rádi vodu!

3. Jsou jednoduché trénovat. Rádi objevují i ​​inteligentní psi. Dělají se dobře v poslušnosti, obratnosti i jako servisní psi.

4. Laboratoře mohou spravovat nachlazení. Vzhledem k tomu, že byli chováni, aby řídili plavání v ledově studené vodě, jejich vodě odolné kabáty jim pomáhají tolerovat sníh i nachlazení.

Za předpokladu, že ve Fargo, N.D., možná nebudete moci udržet svou laboratoř jako vnějšího psa. Alghogh, nechápu, proč byste chtěli.

5. Jsou jemní kolem dětí. Laboratoře jsou obvykle jemné, individuální i tolerantní kolem dětí. Proto vytvářejí vynikající domácí mazlíčky.

Nevýhody mít retrívr Labrador:

1. Vyžadují školení a cvičení. Unavená laboratoř je katastrofa.

Laboratoře vyžadují nejméně hodinu cvičení denně, kromě mentálních výzev. Plemeno má špatné výsledky toho, že je hyper, právě proto, že mnoho laboratoří nedostane cvičení, které potřebuje.

2. Zdravotní a wellness problémy typické v laboratořích zahrnují kyčle i dysplázii loktů, obezitu a patelární luxaci, podle encyklopedie plemen psů od D. Caroline Coile.

Podle mých vlastních zkušeností jsem také viděl spoustu laboratoří s alergiemi a infekcemi cronických uší, s největší pravděpodobností od té doby, co množství času trávilo ve vodě.

3. Labradoři mohou rychle konzumovat načtení. To je to, co byli chováni, ale může to být frustrující, když vám pravidelně přinášejí svůj Slobbery Tennis Ball. Rovněž přinesou cokoli, co objevují v ústech, včetně vašich bot, oblečení nebo všeho jiného, ​​co zbývá v jejich dosahu.

4. Laboratoře neustále prolévají. Their fur is not long, however the coat sheds quite much nonstop. They requirement brushing to eliminate the dead hair.

5. They are overbred. Labradors are one of the most prominent dogs in the United States, if not the most popular.

The issue with this is people are breeding them everywhere. If you look in the classifieds, you are likely to see lots of ads for labrador puppies for sale.

If you look on Petfinder, there are actually countless labs as well as lab mixes in requirement of homes. If you embrace a lab from a breeder, make sure you do your research study as well as understand what you are getting.

(All the lab pictures are from Lora’s lovely labs over at itsthedogslife.com)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post