Více psí hračky z padesátých a šedesátých let

pokračování z mého posledního příspěvku, zde je několik mnohem více psaných hraček z padesátých a šedesátých let. Zvláště se mi líbí bota Wingtip. Ty jsou ve velmi dobrém stavu – žádné nářečky – tak se nikdy nemohou hrát.

Psí hračky, pravděpodobně americké, 1950 a šedesátých let. Latexový pryž a barva, kovové “,” Neznámý výrobce.
Stejně jako u sbírky hraček “vlastnil” Malý Pomeranian v snímku, který byl tématem pro můj poslední příspěvek, tyto squeaky hračky mají podobu objektů, které se neočekávají, že se psi nebudou hrát, zejména rukavice a boty. Z rozsahu měřítka a vyrobené z nevhodných materiálů, to jsou to, co George Bassalla označuje “transformované předměty”, kde jsou funkční objekty znovu vytvořeny, často mimo měřítko a od mnohem dražších materiálů pak originály pro slavnostní účely (například biskupy ‘ Crozers.)

Transformované objekty jsou také široce používány pro účely hry. Přemýšlejte například o hračkových kladivech vyrobených z tkaniny. Takový objekt je bezpečnější pro hraní, samozřejmě, a to umožňují dítě praktikovat gesto kladivem, ale jeho transformovaný charakter je také zábavný pro dospělého, který mu dává batole. Myslím, že můžeme přidat další charakteristikou transformovaných objektů hry – často se nevhodnou, zábavné zvuky, jako je pískání.

Takže “transformovaný objekt” psí hračky jsou součástí mnohem většího souboru postupů v hmotné kultuře. Ne že se psi starají o jejich koncepční sofistikovanost ….

Sdílet toto:
Cvrlikání
Facebook
Více

LinkedIn. \ t
Tumblr.

Takhle:
Stejně jako načítání …

Příbuzný

Podívejte se, co moji hračky! 16. ledna 2016In “zvíře-lidská interakce”
Hračky pro pes: zábava ze dvou bodů vievocectober 26, 2017In “zvířecí humor”
Macy’s Chovatelský obchod v Westminster Canine Show, 1956Februry 14, 2018In “zvíře-lidská interakce”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post