Máte psí i kočku? Nedělejte tuto chybu!

AddThis Sdílení ButtonsShare na FacebookFaceBookfaceBookshare na Twittertwittertwittershare na pinterestpinterestpinterestshare to moreaddthismore11

Kočky i psi běžně online ve stejném domě jako sourozenec a také sestra. Jeden je obvykle obrovský i druhý malý, jeden štěkání a další meows. Mnohokrát využíváme přesně stejného veterináře pro oba, tak i ve specifických případech, přesně stejný lék může být předepsán pro oba. Díky tomu je několik z nás v některých případech nesprávně předpokládá, že kočky jsou jen bitové verze psů. Přestože existují určité povrchní podobnosti, kočky i psi jsou velmi odlišné fyziologicky i z pohledu lékařského ošetření.

Začneme poprvé poukazem na podobnosti mezi psy i kočkami. Oba potřebují rutinní péči v nákupu, aby se zabránilo extrémnímu uvolňování uvnitř domu, stejně jako léčbu typických parazitů a hmyzu, jako jsou blechy. Kočky i psi byly dlouho domestikovány životem v těsné blízkosti nebo s lidmi. Oba psi i kočky mohou být vyškoleni s určitým úsilím od svých majitelů, stejně jako oba mají rádi podnikání lidí, zejména těch, kterým dobře rozumí.

Psi jsou spojeni s vlkem a před domestikací bydleli v domácnostech zvaných balíčky ve volné přírodě; Z tohoto důvodu mají stále zakořeněné přání být součástí balení. Mnoho psů přemýšlí o lidské domácnosti, se kterou online jako jejich smečka, a na jejich způsob myšlení vyžadují chránit členy jejich „balení“ a také s nimi dělat věci. Psi obvykle spí v noci i během dne, stejně jako mohou sedět vedle svého majitele celé hodiny i hodiny, jen aby cítili, jak se spojuje s kontaktem nebo aby se pohladil. Využívají hru i řeč těla k interakci svých záměrů a také je obvykle jednoduché pochopit, zda hra hraje nebo je připraven na skončení defenzivního nebo kousnutí. Jinými slovy, nosí své pocity na svých příslovečných „rukávech“.

Kočky jsou podobné mnoha způsoby, existují však některé konkrétní i poměrně základní rozdíly. Ačkoli se zdá, že kočky potěší podnikání konkrétních lidí, jsou na něm méně závislé na jejich existenci. Například můj kočičí sedí na mém klíně, zatímco vnímám televizi, ale v každém typu jeho výběru vyskočí i listy. Můj psí na druhé straně by šťastně zůstal vedle mě, dokud jsem ho nepožádal, aby odešel. To neznamená, že kočičí se v lidském společenství nelíbí, ale toto spojení je obvykle za jejich podmínek. To poskytuje vnímání některým, kteří jim nerozumí, že kočky se nestarají nebo nemají rádi jejich lidské společníky.

Majitelé koček i kočičí nadšenci na druhé straně chápou, že kočky „milují“ své lidi a také oceňují společnost velmi mnoho – ať už to ukazují nebo ne. Kočky jsou v noci také mnohem aktivnější než psi a mohou si po mnoho dne trvat dlouhé zdřímnutí nebo spát. Ještě jeden zásadní rozdíl je prozrazení jejich nálad nebo záměrů pro lidi kolem nich. Na rozdíl od psů, kteří vždy ukazují navenek, co cítí nebo myslí, je to pro kočky pravda.

Všechno, co bylo řečeno, když se týká zdravotní péče, jsou nejdůležitější rozdíly, které si majitel musí být vědom, jsou rozdíly ve fyziologii obou psů i koček. Léčba koček jako jen kousek psů při jejich poskytování léků nebo jejich léčby pro zdravotní stav může způsobit významné i v některých případech nepředvídané poškození.

Obě zvířata mají různé nutriční požadavky a každá by měla být krmena odděleně, druhově vhodným stravou. Kočky mají vyšší poptávku pro bílkoviny než psi a také by měly mít ve stravě dostatečnou zásobu taurinu. Krmení psího jídla na vaše kočičí vede k nutričním nedostatkům, zatímco krmení bohatšího kočičího jídla vašemu psi může vést k obezitě a dalším zdravotním a wellness problémy. Také, pokud například ponechána bez jídla po dlouhou dobu, psi mají tendenci dělat mnohem lépe než kočky, protože metoda, kterou využívají udržovaný tuk pro palivo. Vzhledem k tomu, že kočky neaborují tělesný tuk, může kočičí, která odmítá jíst několik dní, stanovit jaterní lipidózu nebo „mastné onemocnění jater“. Psí tělesa jsou mnohem účinnější při přeměně tuku (skladované potraviny/energie) na energii pro přežití, pokud vznikne požadavek.

Kočky i psi mají také různé metabolismy, různé techniky vylučování léků a absorpci. Díky těmto rozdílům v metabolismu medikací a vylučování je neuvěřitelně škodlivé poskytovat léky na kočičí, která je určena pro psí nebo dokonce člověka. Nějaký lék nemůže tak dobře, jak by neměl být nikdy PROvided na kočky, stejně jako další léky by neměly být poskytovány psům. Také kvůli rozdílů v absorpci a vylučování mezi druhy jsou dávky specifických léků běžně velmi odlišné. Předpokládá se, že dávka 100 mg specifického léku předepsaného psímu 100 liber znamená, že například 10 mg může být poskytnuto například 10 librové kočičí, což by bylo hrozným a škodlivým předpokladem. Četné dávky jsou zcela i překvapivě odlišné mezi kočkami i psy.

Vzhledem k tomu, že kočky nejsou opravdu jen kousky psi, je nezbytné hledat pomoc od vašeho veterináře, pokud máte nějaké problémy týkající se zdraví vašeho domácího mazlíčka. Dalším skvělým zdrojem informací o lécích, které váš veterinář předepsal, je váš lékárník 1800petmeds, který je nabídnut k odpovědi na jakýkoli typ vašich otázek. Stejně jako byste neposkytli léky psa člověku nebo dítěti, je stejně důležité neposkytnout kočku léky psa. Vždy je nejlepší se zeptat někoho, kdo o těchto věcech rozumí, a také který měl v těchto záležitostech zkušenosti s nákupem, aby byla celá domácnost v bezpečí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post