Hruby a hrboly u starších zvířat

AddThis Sharing ButtonsShare to FacebookFacebookFaceBookshare na Twittertwittertwittershare to Pinterestpinterestpinterestshare na moreaddthismore29

Jak psi stárnou, je velmi běžné najít vzhled různých hrudek a nárazů buď nad kůží, nebo se cítil pod kůží. Někteří psi mohou mít více růstů po celém těle. Ve skutečnosti je výskyt růstů kůže u psů pravděpodobně mnohem vyšší než u lidí. Naštěstí je mnoho z těchto růstů benigní, jako jsou bradavice, cysty, kožní štítky a mastné nádory známé jako lipomy. Zatímco benigní růst tvoří velkou většinu těchto hrudek, zhoubné rakoviny známé jako nádory stěžňových buněk mohou v některých případech napodobovat jiné růst. V případě pochybností bude veterinární zkouška a aspirace kusu a jehla často odlišit nádory žírných buněk od mnohem běžnějších zde popsaných benigních růstů.

Po 20 letech lékařské zkušenosti, jak jako holistický, tak konvenční veterinární lékař, jsem přesvědčen, že nadměrná vakcinace dospělých a starších zvířat hraje v mnoha těchto růstch významnou roli. Ve skutečnosti je homeopatický lék Thuja často velmi nápomocný při řízení mnoha těchto případů a je jedním z hlavních opravných prostředků při léčbě nemocí způsobených očkováním.

Zatímco člověk by měl dodržovat zákon s ohledem na očkování proti vzteklině, důrazně doporučuji přeskakování dalších základních virových vakcinací, jako je Parvo a psince u dospělých zvířat dříve očkovaných. Naštěstí nyní existují testy protilátky protilátek krve, které mohou podávat stávající imunitu, a tak se vyhýbat poskytování vakcín, které již nejsou nutné.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post