Mám jezdit na kole se svým psem?

Včera byla první jízda na kole sezóny pro můj Mutt a já (konečně). Zvedli jsme ideální, jako bychom nám nenechal chybět den. Šel jsem samozřejmě pomalu, sotva nad naším běžícím tempem, takže Ace se nemusel proniknout do běhu. Když jsme se dostali do parku, pustil jsem ho z vodítka a dovolil mu, aby za mnou sprintoval, pokud chce. Přijal mou výzvu a závodil přes pole zbývající po mém boku bez ohledu na to, jak rychle jsem prodával. Měl jsem zkontrolovat naši rychlost, ale zapomněl jsem.

Miluji dny, kdy moje Mutt pomalu chodí o krok nebo dva za mnou. Vzhledem k tomu, že jsme chodili, běhali a nyní více na kole se zlepšili způsoby vodítka mého psa. Dokonce patří lépe než on, když byl na vysoké dávce prednisonu! Dnes jsem udělal bod, abych nechal všechny tréninkové límce doma. Ace je už v sousedství opravdu nepotřebuje.

Pokud uvažujete o kole se svým psem, stojí za to nejprve dát nějaký čas tréninku. Nemyslete si ani na kole se svým psem, pokud nemůže po chůzi pata po vaší straně. Pracujte na ovládání vašeho domácího psa ve všech situacích, jako když na vás ostatní psi přiběhnou nebo když procházejí kolečka. Pokud potřebujete nějaké ukazatele, zde jsou některé nápady na cyklistiku se svým domácím psem a naučit svého domácího psa na patu.

Co je nebezpečné na kole s mým psem?

Dokud mám úplnou kontrolu nad svým psem, nepřijímám se do nebezpečí, zatímco jezdí v cyklistice v příměstské oblasti. Existuje spousta dalších chodců, psů, automobilů a cyklistů ven a asi a já nemůžu mít domácího psa, který se dostane nad každou maličkou. Pokud ano, mohl by mě přitáhnout ideál do provozu nebo přimět mě, abych narazil nebo narazil na někoho.

Ace a já jsme vždy zůstali mimo cestu. Pokud jsou na silnici automobily, zůstaneme na chodníku. Pokud jsou na chodníku lidé, vstoupíme na silnici. Pokud jsou všude lidé a automobily, vstoupíme do toku.

Když je na kole, ujistím se, že si moje Mutt ponechám po mé straně. Nikdy bych ho nenechal běžet před. Místo toho jsem ho naučil mít respekt k kola. Sleduje řeč těla a poslouchá příkazy, když jsem na kole stejně jako on, když chodíme. Pomáhá s tímto konceptem ruce bezplatné vodítko.

Když Ace a já techniku ​​průnik říkám: „pomalý“, když zpomalím. Když musím zastavit, řeknu mu „počkat“ a on stojí a čeká. Tento týden se mu pokouším ukázat, že sedí, kdykoli se kolo zastaví. Když se technika otočí, říkám mu „zahněte doleva“ nebo „zahněte doprava“. Pochybuji, že zná rozdíl, ale ví, že měníme pokyny. Věnuje pozornost, abychom se nesrazili.

Vědět, jak reagovat na „špatné“ psy v sousedství

Někdy je lepší vyskočit z mého kola a chodit, když vidím „nebezpečí“, jako jsou volní psi nebo pes pes na flexi vodítku. Pokud se váš pes pes dostane nad nadměrně nad kočkami nebo králíky, pak hledejte malá zvířata. Neváhejte chodit, když je uvidíte.

V sousedství jsou někteří psi, kteří se vrčí a štěkají, když jsme Ace a já právě chodili. Ale když jezdí na kole, i obvykle tichí psi by se mohli rozrušit. Mnoho psů je extatické nebo dokonce agresivní, když vidí cyklisty obecně. Takže když vidí člověka, domácího psa a kolo, jdou úplně bonkers.

Jeden muž, který chodí nějakého druhu afghánského plemene, mohl jeho mazlíčka stěží ovládat, když štěkal a vytáhl se na eso a já včera. Nejlepší věc, kterou jsem mohl udělat, bylo zajistit, abych měl kontrolu nad svým vlastním psem.

Někdy je nejlepší jít jiným směrem a vyhnout se určitým setkání. Ale jindy je nemožné vyhnout se problémovým psům, jako když mops na vodítku flexi přijde za rohem z ničeho. Normálně je nejjednodušší zanedbávat agresivního domácího psa a pokračovat na cestě, ale často rychleji se pohybujeme, mnohem více nás pes chce pronásledovat.

Když jsme Ace a já běhali, nikdy jsme neběhali od agresivních psů. Místo toho zpomaluji a nedbale pokračuji na cestě, která ukazuji, že se ani nebáji ani na výzvu. Běh povzbuzuje pouze pronásledování, agresivitu a kořist. Takže když jsme ace a já jsme na kole, musím to mít na paměti, když narazíme na nepředvídatelné psy.

Vzhledem k tomu, že Afghán byl vodítko, nezpomali jsme se. Pomyslet zpět, zpomalení nebo chůzi tímto domácím psem by mohla být lepší volbou. Naše rychlost způsobila, že se pes pes vrhl a jednal mnohem agresivněji. Kdyby se tento pes dostal pryč od svého majitele, snadno by nás to dohnal.

Později se na chodník narazil na chodník, štěkal a začal pronásledovat. Vzhledem k tomu, že tento pes byl uvolněn a bez dozoru, zastavil jsem se a nechal se psi čichat asi na dvě sekundy. Věděl jsem, že směrnice je teritoriální a ne nebezpečí – tohoto domácího psa jsme mnohokrát prošli. Ace a já jsme se pomalu pohybovali dál.

Pokud se chystáte na kole se svým psem, buďte připraveni na všechny situace and vědět, jak budete reagovat. Líbí se mi na kole v klidnějších parcích a silnicích, kdykoli mohu. Hodnota na kole pro psy pomáhá, pokud chcete udržet obě ruce volné.

Procházka svého domácího psa 101 mil (16. den)

Eso mě včera doprovázelo na běhu s jedním ze 4 Luv of Dog’s Rescue Dogs. Běhali jsme s Lucky, americkým Pit Bull teriérem pro adopci. Psi vycházeli skvěle. Fotografie Lucky je z 4LuvofDog.com. Aktualizace 5/7/10: Lucky byl přijat!

Každý, kdo se snaží najít Pitbull přátelský k psům, musí absolutně jít a setkat se s Lucky v sobotních adopčních dnech od 13:00. do 15:00 přes West Fargo Petsmart. Lucky je úžasný pes. Na vodítku běžel v pohodě a ani se netáhl ani štěkal, když jsme procházeli dětmi, školními autobusy a cyklisty. Jaký dobrý chlapče!

Po téměř 7 mil včera jsme Ace dnes šli za snadné 1,99 mil. Měsíc je napůl a zlomili jsme se 50 mil, takže jsme ideální na trati k dosažení 101 mil.

April Miles: 50,68

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post