Výběr správného plemene psa pro mé domácnosti

Jsem nadšený, že přidám další pes do naší domácnosti v roce 2021! Pečlivě jsem si vybral správné psí plemeno pro nás (pro analýzu, určitě).

Skládám to na:

Ukázat přesně, jak důležité je pečlivě vybrat jakýkoliv typ psa nebo štěně
Zpracovat mou možnost (psaní pomáhá mě dělat)
Dokumentovat můj život se psy

Výběr správného psího plemene pro nás

Za posledních 3 měsíců jsem mluvil e-mailem nebo telefonem s 9 různými chovateli, 3 útulníky, stejně jako 1 záchrannou skupinou.

Vyplnil jsem své dotazníky, zeptal jsem se mnoho z mých vlastních otázek, vážil výhody a nevýhody každé možnosti, dodržovalo s nimi na Instagram stejně jako e-mailem minulých kupujících štěňat.

Mluvit s každým z nich je pozitivní zkušenost.

Po skvělých nabídkách, stejně jako skvělé nabídky myšlení, rozhodl jsem se, že chci labrador v terénu od velkého chovatele.

Opravdu si užívám práci s chovateli, kteří mají rádi, stejně jako podpora jejich plemene, stejně jako zaměření na:

temperament
zdraví
a schopnosti psů, aby daří svou práci.

Očekávám hodně od mých psů.

Zatlačuji je fyzicky, když trénujeme pro cesty cesty. Pracujeme v agility obtížné. Stejně jako teď, když jsem online v Montaně (vs. San Diego), plánuji trénovat své psy pro lov.

Jsem nadšený ze všech těchto vzdělávacích dobrodružství. Moje srdce je plné, když pracuji se svými psy. Líbí se mi s nimi objevovat spolu s nimi, stejně jako sledování toho, co mohou dělat.

Správné plemeno psa je pro každého jiný

Volba správného plemene pro psy bylo pro mě nesmírně obtížné. Budu mít jen mnoho psů v mém životě; Chci je vybrat moudře.

Abych byl upřímný, obávám se, že budu unavený s laboratoří. Jsou to tak normální, stejně jako každý má jeden – z velkého důvodu, jsou to milí psi!

Na straně plus jsou laboratoře obecně klidnější, stejně jako mnohem snazší trénovat než weimaráner, můj současný pes. (I když “klid” je relativní. Co je to “klid” pro mě může být “hyper” pro někoho jiného)

Vědět, co chci u psa

Zde je to, co hledám v mém “dokonalém” psa. Programu Neexistuje žádná taková věc jako tento imaginární dokonalý pes.

Dlouhá vzdálenost cesta běží kamaráda. 3-4 mil větší dny, stejně jako 10+ mil za několik víkendů. (jednou věk)
Přátelský se psy, děti, kočky i cizinci.
Schopen trénovat pro agilitu pro zábavu i lehkou soutěž.
Má “vypnout přepínač” v domě, když pracuji, předpokládám, že jsem udělal svou část, abych poskytl cvičení a školení.
Klid u pivovarů, terasy, stejně jako během cestování (s tréninkem).
Sticks Close, když turistika a běžící vodítko (s tréninkem).
Schopen trénovat pro lov jako zábava, stejně jako možná hledání testů.

A … není to všechno o mně. Stejně také požadavek, abych se ujistil, že poskytuji nejlepší dům pro jakýkoliv typ psa, který si vyberu. Mám pocit, že můžu poskytnout skvělý dům pro jakýkoliv typ sportovních plemen.

Takže … proč ne ještě jeden weimaraner?

Můžete se divit, proč přemýšlí o laboratoři vs. Energy sportovec jako ještě jeden weimaraner?

Je to pro mě tvrdá volba. Nicméně, co to jde, je mi líbí moje vysoce energetické vytrvalostní sportovec, remy. Nicméně nemusím nutně vyžadovat dva extrémně vysoké energetické psy právě teď. (Možná v určitém bodě!) Rozhodně mám vizslas, německé krátké, stejně jako Brittaneys na mém mozku … možná však pro budoucnost.

Plus, laboratoře jsou také atletické

Laboratorní chovatel pracuji s plemeny psy pro lov. Říká mi, že všichni její psi jsou extrémně atletický, stejně jako bude dělat velké provozní partnery, i až 10 mil.

Tyto laboratoře jsou v klidu v domě, ale mají intenzivní pracovní disk kolem ptáků, stejně jako zbraně. Jsou jasně silné, stejně jako rychlé v poli, extrémně tvaru, stejně jako svalnaté. Nebudu mít tukovou laboratoř, slibuji vám to!

Stále nejsem přesvědčen, že budu moci vzít laboratoř na 10 mil. Opravdu doufám, že to však záleží na psovi. Ať tak či onak, pořád budu remy pro dlouhé vzdálenosti.

Další výhody plemene Labrador

Laboratoře jsou (obecně) jednoduché trénovat. I View Labs jako atletické psy, kteří nemusí nutně požadavek neustálé “zaneprázdnění” jako můj weim.

Cítím Laboratoř jsou skvělé plemeno pro můj první pravý pistolí, stejně jako lovecký společník. Jsem velmi nadšený, že začal trénovat retrívr pro lov.

Můj Weimaraner Remy má potenciální, že je to taky lovecký pes, stejně jako jsem se s ním začal pracovat s naší regionální skupinou Navhda. Jsem však také myslet na školení loveckého psa od extrémně začátku. Je to pro mě nová zkušenost.

Výběr pravého psa BreeD pro chladné počasí

Laboratoře mají tlustý kabát, aby je ochránil před dlouhými, drsnými zimy Montany. Jediné měsíce jsme neměli sníh v roce 2019 byli července, stejně jako srpen!

Laboratorní srst ji také chrání před letním teplem. Jsme online na 5 000 stop nadmořské výšce, takže slunce může být také intenzivní. Z tohoto důvodu, stejně jako od všech běhů, děláme se žlutou laboratoř vs. čokoládou nebo černou.

A laboratoře nejsou zdaleka dokonalé!

Čistokrevný labradorský retriever může být mnoho věcí … nízká energie, stejně jako jemný … nadměrně nadšený přes hračky nebo tyčinky.

Jsou silní, stejně jako mají tendenci skočit na lidi, táhnoucí se na vodítko, jdi narazit po míči. Moje laboratorní mix esce mě zaklepala na záda jednou po míči. Ani si to nevšiml, že mě zasáhl! (Brečel jsem.)

Laboratoře vrhla hodně (jako hodně), stejně jako jsou náchylné k společným problémům. Jsou pomalé, že psychologicky zralí, stejně jako mladé laboratoře jsou bohužel identifikovány “hyper” mnoha lidmi. Tento štítek je přesný.

Některé laboratoře jsou stejně jako ořechy jako weim nebo Vizsla.

Ale každý pes je jedinec. Složil jsem se o tom tady.

Dobří chovatelé stejně jako genetika mohou dělat jen tolik.

Jako majitelé psů, je to stejně jako my, abychom mohli udělat to nejlepší, co můžeme s tréninkem, socializací, cvičení, objevování nejlepšího veterináře. Krmení zdravé potraviny. Make moudré možnosti na spayingu a kastrování.

A samozřejmě vezmeme čas na výběr správného psa nebo štěně pro naši současnou situaci. Máme štěstí, že mám tolik možností.

Jsem nadšený pro naše další štěně. Nemůžu se dočkat, až ji uspokojí! S největší pravděpodobností bude více než rok, než se narodí náš štěně. Skvělé chovatelé mají běžně čekající výpisy řady měsíců nebo dokonce ročně. Když je vše potvrzeno, budu vás informovat.

Remy bude tak nadšená, že má ještě jeden pes. Rozhodně se mu líbí ostatní psy, stejně jako sdílel náš dům tak dobře s jeho sourozeneckým havranem zpátky v lednu.

Zatímco nádherný havran nebyl pro nás správný pes, pomáhala mi ukázat přesně, jak velká remy je s kamarádem. Stejně jako přesně to, jak celý můj čas strávil trénink ho (hodiny stejně jako hodiny) skutečně vyplacené.

Věřte tomu nebo ne, remy bude opravdu skvělý model funkce! (Teď je to děsivé myšlení! Haha.)

Nemůžu se dočkat dne 2021!

Pokud jste ochotni, podělte se o rozhodování (nebo nedostatek), když jste vybrali svého psa.

Dovolte mi pochopit v komentářích! Řekněte vám!

Lindsay (a remy)

Související příspěvky:

Jaké velké chovatelé, stejně jako velké záchrany mají společný
Důvody, proč koupit štěně od chovatele
Jak naštvat majitele Labrador
Nejlepší psí plemena pro farmy
Jak vybrat štěně (štěně ve výcvikovém blogu)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post