Murmurs Heart in in Family Pets

AddThis Sharing ButtonsShare to FacebookFacebookFaceBookshare na Twittertwittertwittershare to pinterestpinterestpinterestshare to moreaddthismore2

V rámci podrobné fyzické zkoušky bude veterinář poslouchat srdce i plíce svých pacientů. Jednou z mnohem typičtějších abnormalit objevených při poslechu srdce je detekce srdečního šelesti. Murmurs je definován jako nějaký druh turbulentní krve, včetně jedné nebo mnohem více komor srdce. Zamumuty budou charakterizovány jejich typem (na základě toho, jak se zdá, že šelest se zdá), kromě intenzity, obvykle na stupnici 1. stupně s 5.

Je zásadní uznat, že existence srdečního šelesti nebo jeho intenzita nemusí nutně naznačovat, že domácí mazlíček má strukturální srdeční choroby. Je mnohem důležitější podívat se na to, zda jsou přítomny vědecké indikace, jako je kašel, letargie nebo nesnášenlivost cvičení. Pokud není přítomen žádný z těchto příznaků, zejména u staršího mazlíčka, může být domácí zvíře pouze sledováno periodickými fyzickými vyšetřeními pro pokrok v jakémkoli typu symptomů.

Jakýkoli mazlíček s anamnézou jakéhokoli typu těchto vědeckých příznaků spolu se srdečním šepotem musí mít kromě potenciálně rentgenových a EKG úplné lékařské zpracování, včetně analýzy CBC/chemie/moči. Test srdečních červů musí být také prováděn u psů i koček. Mnohokrát je v nákupu nutný ultrazvuk echokardiogramu, který provádí veterinární kardiolog, aby se definitivně diagnostikovala nejen to, zda je přítomna strukturální srdeční onemocnění, ale také určitý typ srdečních chorob, a také jaký musí být nejlepší program terapie.

Existuje spousta možných srdečních chorob v závislosti na věku, pohlaví a také plemene domácího mazlíčka. Mohou být indikovány léky včetně diuretik, jako jsou LASIX, dilatátory krevních cév, jako je enalapril, kromě jiných srdečních léků, které čekají na výsledky těchto testů i echokardiogramu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post